איך יודעים אם המחשב שלי נפרץ או שנפגעתי מוירוס?

המחשב שלי עובד לאט ולא מגיב. האם הוא נפגע מוירוס?

קודם כל, המחשב הישן שלנו יכול לעבוד לאט פשוט בגלל שאין לו מספיק זכרון RAM. במקרה זה, נתקין עוד זכרון במחשב והבעייה תיפתר. במקרים יותר מסובכים, ייתכן שהתוכנה שאנו מפעילים (למשל תוכנה גראפית כמו פוטושופ) דורשת משאבי מחשב שאין לנו ולכן המחשב מגיב לאט. אם יש לנו צורך להפעיל תוכנות "כבדות" הפתרון הוא לשדרג למחשב יותר חזק.

המחשב תקוע

המחשב לא מגיב אבל הוא אמור להגיב מהר (כי הוא חזק ומהיר עם הרבה זיכרון RAM).  נבדוק אם המחשב "מריץ" תוכנה זרה שאנו לא יודעים על קיומה ואולי זו תוכנה זדונית. מכיון שהיום רוב העבודה עם המחשב היא בקישוריות מלאה לאינטרנט, רוב הפגיעות הן בדרך כלל באמצעות תוכנה זדונית כמו וירוס.

המחשב נפגע ונעול? אין אפשרות לגשת לקבצים?

כנראה שנפגעתם מוירוס קשה להסרה ושאינו ניתן מזוהה על ידי תוכנת אנטי וירוס רגילה. ראו את הסירטון הבא שמסביר מה לעשות במקרה של פגיעת וירוס קטלני:

 

איך מזהים את הוירוס ומה צריך לעשות כדי להגן עליו?

הוירוס יכול להיות מסוג של "תוספת" לדפדפן (למשל רואים סרגל כלים חדש שלא התקנו) או דף חיפוש חדש, כמו זה המוצג כאן. במקרי פגיעה לא קשים, ניתן להסיר את התוספת (למשל לדפדפן כרום) על ידי כניסה להגדרות שלו. במקרים יותר מסובכים צריך להסיר את הדפדפן ולהתקין אותו מחדש. וירוסים מסוגים יותר פוגעניים יפריעו לפעילות השוטפת של המחשב וכל פעולה תיקח זמן רב (למשל חיפוש קובץ במחשב ייקח דקות רבות). במקרה כזה אפשר לבדוק במנהל היישומים של מיקרוסופט אם רץ תהליך זר על המכונה שלנו ולהפסיק אותו.

דף חיפוש חשוד
אחת הפגיעות הנפוצות הן תוספות של סרגל ניווט לדפדפן או חיפוש שמתבצע באמצעות אתר מתווך. כאן רואים דוגמה לדף חיפוש חשוד

במקרי פגיעת וירוס קשים יותר נידרש לטיפול הרבה יותר יסודי, ראו איך להסיר מהמחשב וירוס קטלני כמו וירוס הכופר.

האם נפגענו מוירוס? נבדוק על ידי שימוש בתוכנות המחשב הבסיסיות (במערכת הפעלה "חלונות")

ההדגמה היא על מערכת חלונות של מיקרוסופט WINDOWS XP . מכיון שזו מערכת ישנה, היא פגיעה יותר (ואף לא מקבלת יותר עידכוני אבטחה של מיקרוסופט) מגירסאות יותר מתקדמות של חלונות (7, 8 ו – 10).

לאחר שהתקנו את תוכנת האנטי וירוס בוידיאו הקודם, נוכל עתה להשתמש בה כדי לבדוק אם אכן נפגענו. כלי נוסף שאנו מפעילים הוא TASK MANAGER של מיקרוסופט – וזאת כדי לבדוק איזה תהליכים רצים על המחשב שלנו. במידה ויש וירוס, נוכל לראות באמצעי זה את הסימפטומים המחשידים. זו בדיקה יעילה שתוכל לספק לנו תשובה מהירה (כמובן שהיא לא תהיה תשובה מוחלטת) על האם נפגענו או לא.

המחשב נפרץ? קבלו תמיכה טכנית

השאירו מספר טלפון ונחזור אליכם בהקדם:

מספר נייד: