איך פורצים לפייסבוק


איך האקרים פורצים לחשבון פייסבוק ואיך להגן על החשבון שלך

איך פורצים לפייסבוק? הדרך הכי פופולרית היא על ידי ניחוש הסיסמא

1973499711 asn
לחץ על התמונה לראות את הספר באמזון CLICK TO SEE ON AMAZON

איך להגן על עצמך? ספר חדש בפורמט אלקטרוני: How Hackers Break into Your Facebook and Network – And How to Protect Yourself 

פייסבוק הוא מקור אדיר למידע על אנשים, קשרים, תכונות וקניות באינטרנט. עם מאות מליוני חשבונות ומשתמשים שמתחברים ממחשבים וניידים, ממכשירים המחוברים לרשת אלחוטית לא מאובטחת ומחשבי קיוסק באינטרנט-קפה, פייסבוק היא ייעד להתקפות בלתי פוסקות. למה פורצים?

פורצים לפייסבוק מכל מיני סיבות: חלקן בגלל חברויות שהסתיימו, חבלות, אלימות, גניבות וכדומה. חלק מהפריצות הן מוזמנות מאתרים לא חוקיים עבור תשלום (לא חוקי) כסף. יש לציין שחלק מהפניות לאתרים כאלה (שמציעים שירותי פריצה) מסתיימים בהשתלת רוגלה אצל המזמין.

אתרי פייסבוק לעסקים מהווים משיכה בגלל רשימת החברים ואיסוף מידע שלא כחוק, על ידי האקר במשימת ריגול לא חוקית.

למרבה הפלא, הרבה מהפריצות מתרחשות על ידי חברים לשעבר שיודעים כמה פרטים על החשבון, למשל כתובת הדואר האלקטרוני של המשתמש, שם חיית המחמד שלו, העיר בה נולד וכדומה. פריצות לא מעטות הן בעצם ניסיון (לא חוקי) למחוק מידע ופוסטים בחשבון הבעלים.

facebook-pass
האקר יכול להשתמש ב"שכחתי את הסיסמא שלי" כדי לאפס אותה

אז איך האקרים מגלים את סיסמת המשתמש?

אם המשתמש מכיר את בעלי החשבון ויודע את הדואר האלקטרוני שלו, כל שנותר לו הוא לנחש את הסיסמא. במקרים רבים ולמרות שכולם יודעים שאין להשתמש בסיסמאות פשוטות, הפורץ ללא קושי גדול מנחש את סיסמת הכניסה (למשל "FIFA2012" לחובב מושבע של המשחק). האקרים מתוחכמים גם מנסים להוסיף לסיסמא ספרות "123" כדי לנסות יותר דרכים לפרוץ.

ראו את הוידיאו שהכנו על הנושא:

ויש עוד דרכים פשוטות שתמיד עובדות: למרבה הפלא, יש לא מעט אנשים ששמים פתקים עם הסיסמאות שלהם על שולחן העבודה. בבוא היום אחד המבקרים שלהם ישתמש בסיסמא נגדם.

האקרים שיודעים מי חבריך יכולים לנצל את השיטה של פייסבוק עצמה כדי לפרוץ לחשבונך.

טכניקת תקיפה של האקר: נסה סיסמאות פשוטות המבוססות על מילים הרשומות במילון (למשל "כדורגל" או "FOOTBALL123"). אם לא הצליח, נסה לשחזר סיסמא על ידי שימוש בפרוצדורה של פייסבוק. מנסינות פריצה שראינו: הפריצה הכי מהירה וקלה התרחשה בגלל סיסמא פשוטה מידיי.

נסביר: אם ההאקר יודע את שם המשתשמש שלך או כתובת הדואר האלקטרוני, כל שהוא צריך לנחש זה הסיסמא שלך.

facebook-recover
הדרך לשיחזור סיסמא לפי פייסבוק – העזר בשמות של חברים קרובים

חולשות ופגיעויות נוספות הן:

האקרים יודעי דבר, יבנו דף אתר מתחזה וכך יגנבו סיסמאות. האקרים אחרים גונבים סיסמאות על ידי מעקב וריגול לחיבורי אינטרנט חינם בבתי קפה, התקנת רוגלה (KEY-LOGGER) ועוד.

חבר בפייסבוק יכול לנחש עליך דברים שאתה לא התכוונת לגלות. למתעניינים בנושא, ואלו שחושבים שאי אפשר לדעת עליהם דבר, מומלץ מאוד לעשות המבחן הבא שינחש עליך את כל תכונות האישיות רק מתוך הלייקים שעשית. ראו גם את הוידיאו החדש שהכנו, מה יודעים עלי בפייסבוק ומי הם אלו הפורצים לפייסבוק:

המלצות איך להגן על החשבון שלכם בפייסבוק:

  • אל תגלו את הסיסמא לאף אחד
  • אל תשאירו את המחשב הנייד שלכם, גם לא כשהוא עם מכסה סגור, על השולחן בבית קפה (האקר יעבור "במקרה", יכניס לשנייה אחת זכרון נייד (USB) ואחרי זמן קצר המחשב שלכם נגוע ברוגלה)
  • בדקו שכל התחברות לדף פייסבוק היא חיבור לכתובת HTTPS
  • במידה ואתם מתחברים ממחשב לא מאובטח או לא שלכם, חישדו בכל מה שנראה חדש ושונה
  • בגלל שהחשבון שלכם בפייסבוק הוא יכול להיות מטרה לפורצים שיודעים עליכם הרבה פרטים, מומלץ מאוד לא להשתמש בפייסבוק באותה סיסמא של חשבון המייל שלכם או של חשבון הבנק או כל חשבון רגיש אחר
  • עקבו אחרי החשבון שלכם, התחברו לפייסבוק וחפשו "התחברות אחרונה בתאריך…" – האם זה אתם שהתחברתם?
  • התקינו אנטי וירוס על המחשב שלכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

CAPTCHA