סייבר לצעירים

הצד האפל של האינטרנט

לקבלת ספר אלקטרוני חינם – שילחו את הפרטים שלכם בטופס למטה

צעיר בשם סאלי קם בוקר אחד בברזיל ומשקיע כאלף שקל בקניית קוד פוגעני מסוג ROOT KIT. זו תוכנה שמאפשרת לו להתחבר למחשבים שהודבקו ולבצע שם התקנות ככל שירצה. חבר של סאלי נתן לו רשימה של שרתים שנפרצו בכמה מקומות בעולם וסאלי שותל שם את הקוד החדש שלו. עכשיו סאלי יושב ומחכה לטרף. הקורבנות מגיעים לשרתים האלה, למרות שנפרצו, כי האתרים נחשבים עדיין ללגיטימים ומופיעים בתוצאות חיפוש. לאחר כמה שעות הוא מקבל אור ירוק, מישהו באירופה נדבק. לאחר כמה ימים יש לו כבר רשת שלמה של מחשבים שנדבקו. יש לו אופציה למכור את המחשבים הפרוצים לחבר כנופיה אחר או לעשות את ה"עבודה" בעצמו, למשל הוא יכול להתקין וירוס קטלני שעליו ידרוש תשלום כופר במטבע ביטקוין. בסייבר לצעירים אני אסביר על מקרי פריצה, הסיכונים והצד האפל של האינטרנט.

מטבע הביטקוין
מטבע הביטקוין – כמו תשלום במזומן שלא ניתן להתחקות אחריו – משולם ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני.

ברוכים הבאים לעולם האינטרנט שמשול לטיול ברחובות כרך ענק ללא הגנה וללא מידע על מי ידיד ומי אוייב. צעירים מגלים שלחפש באינטרנט זה כמו להסתובב בטיימס סקוור בניו יורק, רואים שם הכל: את הטוב ביותר ואת הרע ביותר. הגולש צריך להיות מודע לסכנות האורבות באינטרנט.

איך נושא הסייבר נוגע לנו:

כל מי שחיפש משהו באינטרנט יודע מה קטן המרחק בין "סתם בדקתי" לבין פעולה שעליה נתחרט – זהו מרחק של קליק אחד. האם אתר המכירות שאנו גולשים בו, בטוח או שהפרטים שלי, כולל כרטיס האשראי, עלולים להתגלגל הלאה לגורם זר. איך מזהים אתרים פוגעניים ולא חוקיים שמפיצים תוכנות פרוצות, וירוסים ורוגלות?

למרבה האירוניה, חלק לא קטן מההדבקות בוירוס מתחיל באירוע קטן – למשל, אנו חושדים שהמחשב עובד לאט. אנו מחפשים פתרון לבעייה ומגלים תוכנת פלאים שאם רק נוריד אותה, היא תנקה את המחשב שלנו ותאיץ אותו. אם התפתינו והורדנו את התוכנה – עכשיו נגלה שיש לנו וירוס חדש במחשב. המחשב האיטי שלנו יהפוך למחשב איטי מאוד ואולי אפילו נראה את הודעת התוקף על וירוס במחשב. התוקף יודיע לנו במסך ידידותי לחלוטין שכדי להסיר את הוירוס, יש לרכוש תוכנה להסרת הוירוס.

לכן כל אחד צריך לדעת:

 1. איך לזהות אתרים מסוכנים לגלישה, תקיפות ווירוסים.
 2. איך להגן מפני תקיפות סייבר
 3. איך להגן מפני גניבת פרטים אישיים
 4. איך לזהות הבטחות שווא ברשת

למי זה מיועד:

לכל צעיר שגולש כדי שידע את הכלים העומדים לרשותו בשעת צרה, כמו למשל מה עושים אם נתתם את פרטי כרטיס האשראי שלכם באתר לא חוקי המוכר תוכנה מועתקת. נסקור שיטות תחבולה באינטרנט ודרכים להתמודד איתן וכן דרכים לזהות תרמית ברשת. ניתן טיפים להגנה מפני התקפות סייבר.

אסביר על:

 • איך פושעים עובדים באינטרנט
 • איך להגן על עצמנו
 • החוק במרחב האינטרנטי
 • אתרי רשתות חברתיות, היכרויות ושיתופי תמונות – מה בטוח ומה לא
 • הגניבות הגדולות שקרו בשנים האחרונות
 • איך יודעים אם אפליקציה היא בטוחה לשימוש
 • איך ישפיעו בעתיד פוסטים שהעלינו היום
 • איך לבנות קריירה בסייבר

לקבלת ספר חינם ומידע נוסף – מלאו כאן פרטים:

arrow-down-blue2

מייל:

טלפון נייד:

הערות: