עידכוני אירועי סייבר אחרונים


כאן אנו מרכזים את האירועים האחרונים שקרו בארץ בתחום הסייבר, אירועים שנוגעים לכל אחד שגולש בבית, בעסק ובנייד:

4.11.16:
כנופיות סחיטה

כל אתר עם שם ישראלי או שעוסק בגביית כספים או שמכיל כתובות אימייל (וזה כמעט כל אתר שנמצא באויר) הוא יעד לכנופיות סייבר. המרכז שלהם הוא באירופה ומדינות אחרות. אם תבדקו את הלוגים של המערכות שלכם בישראל תיראו עלייה בניסיונות התקיפה בחודשים האחרונים. לקריאה נוספת על פעילות הכנופיות האלה לחצו כאןspam-attacker-map

16.8.16:
גניבת כרטיסי אשראי

גם בתי מלון בחו"ל לא שומרים על פרטי האשראי שלך. בימים האחרונים התפרסמו מספר פריצות לחשבונות וגניבה של כרטיסי אשראי. לפרטים על הפריצה למלונות בפילדלפיה בארה"ב לחצו כאןפריצה לאשראי במלון בפילדפיה

15.8.16:
מחשבים שנפרצו בארץ

אנו מוסיפים לרשימת המחשבים הידועים לנו שנפגעו/מופעלים על ידי האקרים: מנוי בזק בינלאומי 109.65.181 , עם מערכת הפעלה חלונות 7 (לקבלת הספרות האחרונות לחצו כאן)

3.8.16:
לידיעת משלמי ביטקוין

ערך מטבע הביטקוין נפל ב-22% לאחר שזירת מסחר בהונג קונג הודיעה על חדירת האקרים אליה. במהלך הפריצה נגנבו מטבעות ביטקוין בערך של 65 מיליון דולר.

27.7.16:
התקפות כופר

אנו ממשיכים לקבל השבוע דווחים על התקפות כופר – וירוס קריפטו לוק – בישראל. הקורבנות מקבלים הודעה שהקבצים שלהם נעולים ומוצפנים. כדי לשחרר את ההצפנה נדרש תשלום של כ- 3,000 שקל. אנו ממליצים – שוב – לכולם לעשות גיבוי יומי של כל הקבצים החשובים.
11.7.16:
פוקימון מורעל
משחק פוקימון מזוייף המופץ בימים אלה לאנדרואיד ואייפון מכיל קוד פוגעני הנקרא RAT. לפי הדיווח האחרון, הפוקימון הופיע לראשונה באוסטרליה והגיע לארצות הברית. אחד הסימנים לזיהוי האפליקציה המזוייפת היא שאלה ראשונה שעולה אחרי ההתקנה ומבקשת את יום ההולדת של בעלי הסמארטפון.
6.7.16:
אלגוריתם פייסבוק
פייסבוק עידכנה היום את אלגוריתם הצגת החדשות NEWS FEED שלה. מהיום תיראו קודם את עידכוני חבריכם ורק אחר כך עידכוני חדשות של PAGES. ניתן לשנות את הסדר הזה על ידי כניסה להגדרות כפי שרואים כאן:

הגדרת NEWS FEED של פייסבוק
כאן משנים מה רואים קודם בפייסבוק
4.7.16:
אפליקציות עם וירוס
סימנטק בדקה ומצאה לאחרונה ששליש מהאפליקציות לאנדרואיד נגועות ב- MALWARE. לפי הדווח, סימנטק בדקה כ-11 מיליון אפליקציות שמוצעות להורדה באינטרנט.
3.7.16:
הוספת צרפת לחסימה
בעקבות זה שאנו רואים פעילות האקרית שהולכת וגדלה מצרפת, אנו מציעים לבעלי אתרים שאין להם עניין בגולשים מצרפת (בגלל השפה) לחסום מדינה זו!

כשלונות בלוגאין לאתר
באחד האתרים שאנו מנטרים, התקבלו ביממה האחרונה מאות התקפות על דף הניהול, בנסיונות כושלים להיכנס עם שם וסיסמא. הכל ממדינה אחת: צרפת. ניתן לקבל מאיתנו את כתובות ה IP העויינות – לקבלת הרשימה שילחו מייל דרך האתר .
2.7.16:
אנונימוס
הודעת אזהרה שעוברת בווטסאפ היום מספרת על סכנת פתיחת מייל או הודעה עם קישור לסירטון. הקישור גורם להפעלת וירוס במכשיר הנייד או המחשב. הסיבה לאזהרה היא כנראה פירסום של התקפת אנונימוס על ישראל. הידיעה הזאת היא עוד חוליה בשרשרת אזהרות ווטסאפ שמתפרסמות מפעם לפעם.
30.6.16:
נפגעי אנדרואיד
מספר תקיפות וירוס קריפטו לוק נגד משתמשי אנדרואיד עלה פי 4 בשנה האחרונה וקרוב ל-140 אלף בעולם נחשפו לוירוס. פגיעת הוירוס הקטלני משביתה את בעלי הסמארטפון על ידי נעילת הקבצים עם הצפנה או חלון מיוחד שחוסם את הגישה. כדי לשחרר את הסמארטפון מהנעילה נדרש מבעלי המכשיר לשלם כופר. כדי להגן על מכשיר האנדרואיד מומלץ להוסיף הגנת אנטי וירוס לטלפון הנייד, כמו זו המותקנת בשירות 365 לסמארטפון. כאן ניתן לקרוא עוד מידע על פגיעתו של וירוס הקריפטו לוק.

משתמשי אנדרואיד שנחשפו לקריפטו לוק
בשנה האחרונה קרוב ל-140 אלף משתמשי אנדרואיד בעולם נחשפו לוירוס הקריפטו לוק, לפי דוח של קספרסקי.
30.6.16:
דווח של קספרסקי
 וירוס RANSOMWARE פורסם על ידי קבוצת האקרים לא חוקית, כבר במאי האחרון. הקבוצה ששמה רבטון מפיצה וירוס מסוג קריפטו לוק לסמארטפונים מסוג אנדרואיד.
29.6.16:
וירוס רנסום (כופר)
האקר ניוז מזהיר מפני התקפת רנסום על משתמשי אופיס 365. לפי הידיעה (שמקורה בדרך כלל מהימן), היעד להתקפה הוא משתמשי אימייל של אופיס 365.  הקוד הפוגעני הוא מסוג CERBER ומומלץ לקרוא את המלצותינו בקשר לסוג זה של וירוס קריפטו לאק ואף לראות את הוידיאו על הטיפול בוירוס.
28.6.16:
קריפטו לוק
וירוס רנסום חדש ומסוכן מהקודמים: הוירוס CRYPTXXX יצר הכנסה לא חוקית של 45 אלף דולר ב-3 שבועות. אם נפגעתם מהוירוס, כדאי לשקול היטב את האופציות ולבדוק איך להסיר את הוירוס
26.6.16:
פייסבוק
וירוס שלא ברור מה טיבו מתפשט היום בישראל דרך פייסבוק. הקורבן מקבל התראה על כך שהוא/היא תוייג/ה. אם המשתמש מתפתה לבדוק את ההתראה, הקובץ הפוגעני יותקן במחשב וישנה את הגדרות הדפדפן כרום. לפי קבוצת הדיון כאן הוירוס מתקין תוספת לדפדפן כרום וכך ממשיך את התפשטותו. הפתרון המומלץ הוא: לנקות את המחשב, למחוק את כרום, להריץ אנטי וירוס, ולהתקין את גוגל כרום מחדש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

CAPTCHA