שירותי סייבר שלנו


השירותים שלנו להגנת סייבר ואבטחת מידע

אל תגידו "לי זה לא יקרה" – היו מוכנים מראש. הגנת סייבר תציל אתכם ואת הפעילות השוטפת שלכם.

יותר מידי פעמים אנו שומעים לקוחות שאומרים, "חשבנו שאנו קטנים מידי ולא מעניינים אף אחד, חשבנו שאין לנו פעילות עם כסף באינטרנט, חשבנו שלנו זה לא יקרה". הלקוחות חשבו שמתקיפים רק את הגדולים, היכן "שהכסף הגדול נמצא". מסתבר שהאקרים מתקיפים הרבה אנשים ועסקים ועושים כלכלה שחורה מהמחשב הכי ישן שלכם (שלא עשו בו שימוש רציני או עידכון תוכנה מזה שנים) ומשם זה זולג הלאה. או שהם מתקיפים מחשבים וניידים חדשים ומעודכנים. הכל מבחינתם הוא בלתי צפוי והסיכון טמון באי מוכנות.

לכן, אנו מציעים הגנת סייבר ושירותים לשמירת מידע מפני התקפות, וירוסים, קוד פוגעני, פגיעות טבע וחשמל. השירותים כוללים הגנה באינטרנט ובמשרד, וכן הגנה מפני משתמשים מורשים ולא מורשים.

במסגרת השירות אנו עורכים בדיקות וביקורות ומספקים דוח"ות על רמת ההגנה והסיכונים בנושא הסייבר. אנו בודקים סיסמאות, חיבורים לא "רשומים" (רשת רשת וויפי WIFI לא מורשית או לא מאובטחת), חיבורים מאולתרים (חיבורים לרשת מייל לא רשמית), זליגות מידע לאמצעים לא מאובטחים (העתקת קבצים ולשליחתם לספקים ולקוחות), חשיפה של מידע רגיש (על ידי שליחה במייל שלא בכוונה תחילה) או חשיפה לסיכונים (מסוג של "תעשו לי טובה ותדפיסו לי רק את הקובץ הזה").

להלן פירוט של אירועי סייבר והטיפול הנדרש בהם וכן השירותים שאנו מספקים:

טיפול בוירוסים

וירוסים מסוגים שונים פוגעים במחשבים עסקיים ופרטיים. הוירוסים מגיעים גם למחשבים הקריטיים השומרים את הקבצים החשובים לעסק. בארץ, הפגיעה נעשית בצורה מקומית או מחו"ל על ידי כנופיות סייבר המתמחות בוירוסים פוגעניים במיוחד. הוירוס מופץ גם דרך פייסבוק.
במצב של פאניקה לאחר פגיעת וירוס, הקורבן פועל ללא מחשבה, וללא פרוצדורה המוכנה מראש וכך הוא/ היא מקבלים מייד התראה על כך שמחשבים נוספים נפגעו.
במצבי חירום כאלה, הקורבן מתפתה להקליק על קישורים לא טובים, ואז קובץ וירוס חדש – פוגעני במיוחד יותקן במחשב.
לכן, מומלץ להכין מראש גיבויים, להעתיק קבצים למקומות שמורים מחוץ לחברה, או לרשת.
במידה ורוצים לטפל לבד בבעיה מומלץ קודם כל להתנתק מהאינטרנט, לנקות את המחשבלהריץ אנטי וירוס.

טיפול בוירוס קריפטו לוק

כל פעם אנו מופתעים מחדש כמה קורבנות נתפסו "ללא כל אזהרה מוקדמת" וללא כל גיבוי מוכן מראש. הוירוס הוא קטלני. לפעמים אין דרך חזרה, אלא לשחזר קבצים מאפס.

הקוד הפוגעני נועל או מסתיר את כל קבצי המחשב. אין אפשרות פשוטה להסיר את הוירוס ו"לפתוח את הקבצים". המפתח להצפנה נמצא אצל התוקף. במקרים היותר גרועים, גם המפתח שנמצא אצל התוקף לא עובד.

במקרה של חשד לפגיעה מסוג קריפטו לוק, מומלץ לנתק קודם כל את המחשבים מהרשת ולקרוא את המלצותינו בקשר לסוג זה של וירוס קריפטו לאק ואף לראות את הוידיאו על הטיפול בוירוס.

טיפול בוירוס רנסום (כופר)

ישנם עשרות סוגים של וירוסים מסוג רנסום, או כופר. בעיקרון התוקף מסתיר קבצים או פועל בצורה פוגענית אחרת במחשבי הקורבן ודורש כסף כדי להפסיק את ההתקפה.

המכשירים המותקפים הם בדרך כלל, מחשבי חלונות (עם גירסה ישנה יחסית XP או 7 ו- 8) או טלפונים ניידים – סמארטפונים – מסוג אנדרויד.

המטרה של המתקיף היא להכניס את הקורבן ללחץ ולפאניקה כך שכל סכום כסף שידרש ישולם במקום. במקרים רבים התשלום לא פותר את הבעייה מכיוון שהמתקיף לא בנה את הוירוס בצורה כזאת שאפשר להסיר אותו מרחוק.

מכיון שהתשלום נעשה בביט קויין אין אפשרות מעשית לקבל את הכסף חזרה מהמתקיף. 

טיפול בוירוס טרוג'ן המוחק קבצים

היעד להתקפה הוא במקרים רבים אקראי, מכיון שההתקפה נעשית בצורה אוטומטית על ידי הפצה ברשת.

הפגיעה יכולה להיות דרך לחיצה לפתיחת קובץ במייל. ישנם דיווחים גם על משתמשי מייל-אופיס 365 שנפגעו.

במקרה של פגיעה מומלץ לנתק את המחשב מהרשת ולבודד אותו. הפיתרון במקרים מסויימים, במידה ויש "גירסה בטוחה" המותקנת על הדיסק (כמו זו המותקנת בגירסת חלונות 10), הוא לחזור אחורה בביטחה. בכל מקרה, תמיד כדאי לשמור גיבויים מחוץ לרשת, על גבי הענן מחוץ לחברה, ואף במקום שמור שלא מחובר לאינטרנט.

שירות לטלפונים ניידים 

פגיעת וירוס בטלפון נייד לעיתים משביתה את הסמארטפון. במידה ואין גיבוי שנשמר מחוץ לנייד, אין אפשרות פשוטה לחזור אחורה.

הוירוסים מופצים ברשת ונועלים קבצים או מפריעים לפעילות השוטפת של הנייד. הודעות מוקפצות באמצע גלישה או הודעות כופר מודיעות שצריך להוריד תוכנה מקישור מסויים. כמובן שמומלץ לא לעשות דבר, ובמיוחד לא להקליק על קישורים לא ידועים.
למרבה הפליאה, יש עדיין קישורים לא מאובטחים של חברות המבטיחות הגנה והסרת וירוסים. בנוסף, גם את הקובץ שמורידים מאתרים אלה לא ניתן לבדוק. כך שלעיתים הקורבן מוסיף "אש על המדורה" עם הורדת קובץ ל"הסרת וירוס". 

כדי להגן על מכשיר האנדרואיד מומלץ קודם כל לעשות גיבויים. וכן לפנות לשירותים מסוג שירות 365 לסמארטפון

שירותי סייבר ואבטחת שרתים ואתרי אינטרנט

אתרי אינטרנט פגיעים במיוחד לכנופיות המשתלטות עליהן. יש אינטרס כלכלי חזק מאוד שמתחזק אלפי האקרים לא חוקיים מסביב לעולם ואף במדינות "מסודרות" כמו צרפת, ספרד וכדומה.

ההתקפות הן בלתי פוסקות וטיבן "שבירת דלת הכניסה הראשית בכוח".

ההגנה על אתרים היא מגוונת מאוד ותלויה מאוד בתקציב, בכח האדם, בשירות וברמת האבטחה הנדרשת. לשירותים שלנו כדאי לקרוא כאן: 

לקבלת פרטים נוספים על השירות שלנו – רישמו כאן את כתובת המייל שלכם:

arrow-down-blue2

מייל:

לקבלת ייעוץ עוד היום – שילחו כאן מספר טלפון נייד:

מספר נייד:

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

CAPTCHA